Balustrada po łuku 369

Balustada na balkon w krztałcie trapezu i po łuku

Ambitne projekty architektoniczne domów jedno i wielorodzinnych dostarczają dla wykonawcy balustrad niejednokrotnie sporego wyzwania. Zwłaszcza projekty indywidualne domów o swoistym charakterze, zdecydowanym elementem spinającym dla wyrazistego efektu całości niewątpliwie są balustrady balkonowe i schodowe. To one są jednym z ważniejszych detali które ostatecznie nadają końcowy charakter razem z dachem budynku. Dach jak to dach nie sposób zaszaleć , natomiast barierki balkonowe możemy komponować bez końca, wybór nie jest prosty, ogrom możliwości to fakt. Zapoznaj sie z ofertą gdzie dopasujesz coś dla siebie odpowiedniego dla stylu Twojego domu.

Balustrada skomplikowana na balkonie w krztałcie trapezu i ze schodami Balustra na balkonie narożnym z wyjściem na schody model Gobe 369

Wzory chronione prawem autorskim


Balustrda na balkonie złożonego trapezu - skomplikowane sytuacje

Balustrada balkonowa na balkonie w krztałcie trapezu Trapezowa balustrada na balkonie pod dachem dwuspadowym

Barierka dla balkonu w krztałcie trapezu symetrycznego

Wypracowany przez Gobe Design Studio katalog dla przestrzeni balustrad balkonowych. łączy w sobie również całe zaplecze technicznych rozwiązań systemu modułowego balustrad. Estetyczny system montażowy wypracowany z doświadczeń praktycznych realizacji balustrad, umożliwia zastosowanie niemal do każdego kształtu balkonu. Czy jest to baza z drewna, betonu kamienia naturalnego czy kompozytów. Wspominane wcześniej złożone wieloboki łamane przez wielokąty i łuki o rożnym promieniu. Doświadczenie tachniczne i nowoczesne technologie pozwalają nam tworzyć wyszukane zjawiskowe wzornictwo.

nowoczesne balustrady  model Gobe 369 57 nowoczesne balustrady  model Gobe 369 68

Barierka balustrada do wnęki między mur i słupy betonowe

System stopek i uchwytów montażowych rozpieranych miedzy mur czy kolumny betonowe w każdym przypadku jest regulowany i projektowany odpowiednio dla danej sytuacji zabudowy na balkonie. Bezpieczeństwo ponad wszystko, o tym decyduje sposób montażu do budynku. Trwałość konstrukcji cynkowanych ogniowo i malowanych proszkowo to drugi najważniejszy element brany pod uwagę przy wyborze balustrad balkonowych, ale nie oszukujmy się sami ze czynnikiem decydującym jest wzór styl i estetyka wykonania. Balustrady są cynkowane ogniowo, piaskowane dla uzyskania odpowiednio porowatej powierzchni zwiększającej do maximum przyczepność farby.

Balustrady balkonowe  nowoczesne model Gobe 369 86 nowoczesne balustrady tarasowe model Gobe 369 47

Klasyczna balustrada na typowy balkon w prostokącie

Każdy balkon w podstawie płyty ma upad, pochyłość dla odprowadzenia wody deszczowej, opierzenie okapu i czasami rynny. Moduły balustrad Gobe mają regulowane stopki żeby podczas montażu odpowiednio wyregulować poziom. Ponad to, bardzo trudno na dłuższych odcinkach podstawy płyty balkonu uzyskać idealny poziom podczas budowy i kafelkowania płyty. Regulacja bez problemu załatwia ten temat, moduły odpowiednio ustawione, wyregulowane spełniają wszelkie normy funkcjonalności i bezpiecznego użytkowania. Balustrade można zawsze zdemontować przy pracach na elewacji bydynku, na przykład malowaniu czy innych pracach remontowych.

Balustrady balkonowe tarasowe nowoczesne model Gobe 369 125 nowoczesne balustrady tarasowe model Gobe 369 24

Balkonik barierka balustrada na okno francuskie

Okno balkonowe bez balkonu zwane oknem francuskim czy też balkonikiem bez balkonu. Wysokie okno stosowane jest dla większego dostępu światła dziennego do pomieszczeń w budynku, a jednocześnie otwieranym lecz nie przewidywanym dla użytkowania jako typowego balkonu, z rożnych przyczyn czy powodów. System opracowany przez Gobe ma przewidziane podwójne bezpieczne mocowanie. Ze względu na stosowaną różnorodność materiałów ciepłych, lekkich o niskim współczynniku termicznego przenikania ale małej gęstości z których powstają obecnie budynki. Taki sposób jest niezbędny i jedyny słuszny w takiej sytuacji. Brany jest zawsze pod uwagę sposób ocieplenia budynku, dobieramy stosowne akcesoria do montażu.

nowoczesne balustrady tarasowe model Gobe 369 120 nowoczesne balustrady tarasowe model Gobe 369 139

Balustrady na długie balkony tarasy i ciągi komunikacyjne

Projektując moduły balustrad uwzględniamy długości balkonu dla odpowiedniej ilość i częstotliwość elementów montażowych na danym odcinku. Doskonale wówczas sprawdzają się wszystkie systemy regulacji, pozwalają na nierównym podłożu uzyskać idealne wypoziomowanie poręczy. Estetyka i łatwość jej uzyskania jest mocnym argumentem dla naszego systemu modułowych balustrad. Niwelujemy wtedy wszelkie niedoskonałości poziomu posadzki, zwłaszcza przy starszych remontowanych balkonach i nowo budowanych. Wygoda również wynika z podziału na moduły, które swobodnie można transportować przez pomieszczenia od środka budynku. Montaż wówczas nie wymaga ustawienia rusztowania czy wynajęcia zwyżki dla całej operacji ograniczając koszty. Modułowy system jest bardzo prosty w montażu, z relacji klientów montujących samodzielnie cytat " dziecinnie proste".

Balustrady balkonowe tarasowe nowoczesne model Gobe 369 158 Balustrady balkonowe tarasowe nowoczesne model Gobe 369 167

Barierki balustrady na schody zewnętrzne wejsciowe i tarasowe

Różnorodność wariantów schodów przy budynku wymusza bardzo indywidualne podejście projektanta balustrad schodowych dla stopni przy tarasie i wejściu do budynku. Bogaty asortyment materiałów na stopnie schodowe wymusza nie jako dużą elastyczność w opracowaniu balustrad schodowych. Z tej prostej przyczyny ze stopnie i podstopnice są dość dowolnych rozmiarów oraz wykonane z przeróżnych materiałów. Trudno się doszukiwać jednolitych standardów szerokości i wysokości stopni chodowych. Odpowiednie przygotowanie sposobu montażu musi uwzględniać nie tylko wymiary ale strukturę i wytrzymałość dla obciążeń. Wszystkie balustrady przygotowane muszą być w zakresie tych okoliczności i dostosowane wymiarem pod rożnymi kątami. W praktyce nie zdążają się dwie takie same sztuki balustrad idealnie identyczne. Dlatego też systemy modułowe są w tym przypadku wykluczone, pozostaje dedykowany do każdego z osobna projekt balustrady od podstaw do pełnej gamy wzorów z naszej oferty.

nowoczesne balustrady tarasowe model Gobe 369 187 nowoczesne balustrady tarasowe model Gobe 369 129

Balustrada na taras

Według norm budowlanych taras który jest na wysokości powyżej 60 cm nad poziomem gruntu powinien mieć barierki ochronne. Bardzo częstym przypadkiem jest, że tarasy maja bezpośrednie zejście do ogrodu czyli schody. Również realizujemy zabezpieczenia w postaci bramek, furtek zabudowanych przy zejściu dla bezpieczeństwa małych dzieci bawiących się na tarasie. Tarasy pełnia bardzo rożną rolę wśród użytkowników, to też maja prze różne formy i charaktery. Dostosujemy balustrady do niemal każdej sytuacji i roli. Zdarza się że przygotowane są niewielkie murki, dla takiego rozwiązania architektonicznego wymagana jest balustrada o mniejszej wysokości. Balustrady tarasowej nie należy lekceważyć pod względem bezpieczeństwa, mimo że wydaje się że jest dużo niżej niż balkon. Musi spełniać wszystkie normy wysokości poręczy tak samo jak na balkonie. Taras służy jak to taras do wypoczynku, jako plac zabaw dla dzieci i często jako miejsce imprezowania na grillowaniu kończąc.

nowoczesne balustrady tarasowe model Gobe 369 186 nowoczesne balustrady tarasowe model Gobe 369 183

Balustrada na balkon ze skośnym dachem

Balkony z dachami dwuspadowymi często mają usytuowanie poniżej linii wymaganej wysokości dla balustrad. Zabudowane murłaty konstrukcji zadaszenia często są w konflicie ze sposobem montażu i wypełnieniem balkonu barierką. W takich przypadkach wykonujemy balustrady przygotowane i ukształtowane w odpowiedni sposób. Zachowanie zasad bezpieczeństwa uwzględniamy w parze z estetyką współgrającą z resztą nietypowej sytuacji na balkonie. Balkom może mieć mocno niestandardowe podejście architekta lub samego wykonawcy. jeżeli występują belki czy kolumny podpierające dach, dla prawidłowej roli barierek balustrady balkonowej uwzględniamy również sposoby obejścia lub mocowania między belkami.

nowoczesne balustrady tarasowe model Gobe 369 191 nowoczesne balustrady tarasowe model Gobe 369 195

Balkony drewniane

Balustrady metalowe dla balkonu o konstrukcji drewnianej, gdy na legary bezpośrednio przychodzą deski ustawiamy wtedy mocowanie stopki nad legarem. Inne ustawienia dedykujemy stosownie do istniejącej konstrukcji. Jeżeli balkon wykonany jest z płyty betonowej a na niej jest podłoga na przykład z desek ryflowanych lub kompozytowych na legarach, wtedy stopki montażowe mogą być stosownie wydłużone o wysokość podłogi. Montowane bezpośrednio do betonu, to zdecydowanie dedykowane rozwiązanie. Unika się montażu bezpośrednio na deskach z kompozytu, nie dają stabilizacji podłoża i potrafią pękać zwłaszcza w mrozy.