Bramy Ogrodzenia Balustrady Economic Design SystemBrama między słupkami slalowymi

Rzut oka na to co tutaj znajdziesz

Ogrodzenia nakierowanie na film modelu 401
Już wkrótce 402
Ogrodzenie przykład modelu 401
Niebawem 403
Nowoczesne ogrodzenia 401 nakierowanie na sklep Allegro
Lada chwila 404


Nowoczesne ogrodzenia systemowe EQU - Opis Poglądowy systemu i porady

Ogrodzenia Bramy systemu EQU dostępne są w wymiarach standardowych - oferta na podstronach katalogowych klikaj powyżej

EQU - co to jest?

- Ekonomik - Coś z ekonomicznym podejściem do ogarnięcia strefy Twojego komfortu czym jest niewątpliwie ogrodzenie posesji

- Quality - jakość z naciskiem na trwałość estetykę i zjawiskowy nie banalny styl i design

- Uniwersal - uniwersalnie praktyczny z akcentem na sprawność funkcjonalność i niezawodność w użytkowaniu

O tym mało się mówi ale ma duże znaczenie

Innowacyjny system ogrodzeń metalowych dostosowany do szeregu indywidualnych sytuacji na posesji, wszechstronna adaptacja do zabudowy bezpośrednio w gruncie, na fundamencie, betonowej czy murowanej podmurówce i do wszystkich niemal systemów modułowych bloczków betonowych. Do cieszących się dużą popularnością gładkich bloczków nawiązujących do betonu architektonicznego jak i do kamienia w różnych formach łupanego.Ogrodzenia furtki 401

Metalowe ogrodzenie w stylu Economic Design EQU

Metalowy płot zaprojektowany w założeniu o minimalistyczną formę z dużym akcentem, koncepcja przygotowana dla uzupełnienia zapotrzebowania rynku w poszukiwaniu czegoś prostego ale oryginalnego i nie banalnego w swojej prostocie. Proste ale jednak wyraziste, zapewnia lekkość wyrazu łącząc praktyczność w użytkowaniu spełniając swoją rolę.

Kompleksowy system panelowy płot

Kompleksowy system zapewniający łatwy sprawny montaż co jednocześnie przyspiesza wszelkie prace ograniczając koszty. Przystosowany za równo dla całkowicie nowych ogrodzeń budowanych od podstaw i do renowacji remontowanych starszych ogrodzeń istniejącej zabudowy, bardzo często gdzie wymienia się siatkę na solidniejsze ogrodzenie frontowe z całym kompletem furtki i bramy wjazdowej.

System przystosowany do montażu na słupkach stalowych i murowanych wszelkiego typu, jednocześnie konstrukcje furtki i bramy przystosowane do instalacji elektrozamka i automatyki bramowej w standardzie.Nowoczesne ogrodzenia na słupkach z podstawami

Ogrodzenie panelowe EQU na słupkach stalowych

System EQU dedykowany jest dla realizacji budowy ogrodzeń na słupkach metalowych, czyli typowy popularnie zwany płot, gdzie inwestorzy nie przewidują zabudowy słupkami murowanymi. System jednak nie wyklucza absolutnie takiego zastosowania pod warunkiem dostosowania zaplanowania wymiarów otworów do oferowanych standardów wymiarowych paneli i bram.

Montaż słupków ogrodzenia panelowego na podmurówce

Sprawny montaż na różnego rodzaju podłożu betonowym, mogą być to typowe wylewane z betonu podmurówki, murki z bloczków czy cegły. Standardowo przy nowo budowanych ogrodzeniach popularne obecnie są bloczki betonowe proste typu pustak, które zalewane betonem przykrywa się daszkiem płaskim. To popularna technologia stosowana na podmurówkę do której nasze słupki maja przygotowane podstawę do montażu przez daszek odpowiednimi kotwami. Podstawy słupków z profila 60x40 mm występują w trzech wersjach do zastosowania jako skrajny na koniec murku, narożny i między panelami ogrodzenia w biegu prostym.Nowoczesne ogrodzenia stopniowane

Montaż paneli przęseł ogrodzenia w systemie EQU

Główną zaletą kompleksowego wyposażenia w akcesoria montażowe jest ich elastyczność, która umożliwia dostosowanie do wymagań specyfiki sytuacji i konfiguracji ogrodzenia. Zastosowane uchwyty panelowe doskonale umożliwiają stopniowanie ogrodzenia przęseł gdy mamy do czynienia z pochyłością terenu. Wówczas ustalenie wysokości montowanego panelu możemy dobrać dowolnie, wy stopniować poszczególne elementy do poziomu terenu, uchwyty przęsła dopasuje się do wymaganego miejsca zamocowania.

Stopniowanie paneli w ogrodzeniu

To znakomita technologia która podnosi walory estetyki ogrodzenia panelowego w naszym systemie, również tak dobrać poziomy żeby różnica między wysokościami była jednakowa lub dobrać stosownie do sytuacji na przykład nie liniowy poziom. Jednocześnie elastyczność i tolerancja w rozmieszczeniu paneli na szerokości między słupkami umożliwiają poziome otwory montażowe w samych uchwytach typu fasolka.

Do każdego zakupionego zestawu kompletujemy standardowo wszystkie niezbędne akcesoria montażowe dobierane do określonej konfiguracji zabudowy i parametrów.Brama między podmurówkami z betonu

Typowy Płot metalowy jako ogrodzenie Frontowe

Alternatywą dla ogrodzenia z siatki jest ogrodzenie frontowe to oferta płotu metalowego zabudowanego na słupkach metalowych bezpośrednio w gruncie. Zaleta to łatwy szybki bezproblemowy montaż który można wykonać jednego dnia, przy większym metrażu może trochę więcej. Kilkunastoletnie doświadczenie pozwoliło nam opracować sprawny system przeznaczony dla bohaterów domu do samodzielnego montażu, który jest skuteczny sam w sobie i cieszy się uznaniem profesjonalnych ekip monterskich. Doceniają system za wygodę prowadzenia prac i wszelkie możliwości regulacji, sprawność i niewątpliwie efekt końcowy.

Doskonałe rozwiązania zamiast podmurówki

Zastosowanie obrzeżny do układania kostki lub krawężników po obu stronach płotu, a wewnątrz wypełnienie na agro włókninie ozdobnym kamieniem kruszywem cieszy się coraz większym uznaniem i polarnością. To zarazem ekonomiczne i estetyczne rozwiązanie które nie wymaga wylania z betonu czy też murowania podmurówki, a główna zaletą i najważniejszą jest praktyczność i komfort przy koszeniu przylegającego trawnika. Docenia to każdy bohater ogrodu zajmując się pielęgnacją trawnika, moc zalet takiego rozwiązania, zwłaszcza gdy weekendowy czas jest bezcenny zwłaszcza jak już grilownik dymi i skwierczy.Brama między podmurówkami z betonu

Podmurówka z obrzeży betonowych

Kolejnym praktycznym i stosowanym przykładem jest zastosowanie obrzeży jak opisany powyżej sposób ale z dodatkowymi obrzeżami ustawionymi miedzy słupkami stalowymi pod panelem przęsłem ogrodzenia. Taki styl jest bardziej adekwatny dla miłośników efektu podmurówki, jednak bardzo szybki w wykonaniu i podobnie się prezentuje.

Zastosowanie płyt z obrzeży o tyle sie sprawdza że sa one barwione w masie sa dobrej jakości i występują różne wysokości co pozwala urozmaicić efekt końcowy stosownie do oczekiwań własnej estetyki i gustu. Ponadto są krótkie około 80 i 100 cm do daje dużą wygodę przy pracy, ze względu na mały ciężar dobrze się przycina dopasowując do szerokości między słupkami. Dbanie o trawnik pozostaje nadal komfortowe.

Są to typowe popularne obecnie rozwiązania ale to w niczym nie ogranicza użycia innych materiałów na przykład z naturalnych kamieni czy wypasionych palisad betonowych, doskonale komponyjacych w stylu i kolorze z panielami ogrodzenia w graficie. Dostępność i oferta w rodzaju kruszywa ozdobnego jest duża, dla każdego coś odpowiedniego się znajdzie.Brama i furtka na słukach stalowych

Bramy wjazdowe i furtki w zestawach na słupkach metalowych dostępne są w dwóch wysokościach ogrodzenia , to jest 150cm i 125cm i do dwóch szerokości światła 350cm, 400cm. W standardzie skrzydła bramy wzmocnione są poziomą poprzeczką umożliwiająca przymocowanie specjalnie dedykowanych odpowiednich uchwytów napędu automatyki bramowej. Dedykujemy napędy bram firmy Nice, bardzo wysoka sprawność i bezawaryjność.

W słupkach przygotowane specjalne otwory dla przeprowadzenia okablowania z instalacji elektycznej i sterowniczej, do siłowników i fotokomórek bezpieczeństwa, również dla sterowania Elektro zamka furtki z domofonu czy wideofonu. Zalecane stosowanie fotokomórek typu DTM Slim które posiadają skrętne czujki umożliwiające montaż od frontu a zarazem posiadają wbudowane sygnalizatory LED, charakteryzuje je bardzo wysoka sprawność praktycznie bezkonkurencyjne na tle pozostałej gamy oferowanych na rynku.

Furtki standardowo wyposażone są w zestaw gałek i klamek które można w dowolnej konfiguracji zastosować. Poza tym jeżeli na posesji zabudowana będzie kolejna furtka na przykład do boksu śmietnika wszystkie zamki będą w systemie jednego klucza pasując do każdego zamka. W kasecie zamykającej montowany jest Elektro zamek z blokadą która umożliwia dowolne sterowanie, innymi słowy załączamy lub wyłaniamy zwalniamy działanie zaczepu, bardzo praktyczne rozwiązanie.

Brama z siłownikami automatyki bramowej Nice