Balustrady balkonowe tarasowe i na schody, barierki poręcze okna francuskie

Wzory chronione prawem autorskim - własność Gobe.pl

Fascynuje nas technologia

Balustra nowoczesna model Gobe Galaxy 369
Nowoczesne balustrady - Balkon - Taras - Schody - Okno

- Regulowane stopki dla balkonów ze spadem

- Solidne zabezpieczenie antykorozyjne w klasie premium

- Cyber technologie i dizajn od Gobe Design Studio

- Przyślij szkic z wymiarami - fotki - i ogarniemy temat zdalnie

- Dostawy cały kraj Euuropa USA - w opcji montaż

- Dla kazdej realizacji przygotowany projekt 3D

nowoczesne balustrady balkonowe na półokroągłym balkonie model Gobe 369
Balustrady balkonowe nowoczesne - wzory Gobe

Balustrady w systemie modułowym - Gobe.pl

Barierki typowe dla budownictwa mieszkaniowego zwane balustradami, z miejsca zabudowy rozróżniamy podstawowe balkonowe i schodowe, oraz coraz bardziej popularne zabudowy okna bez płyty czy podstawy balkonowej zwanymi oknami lub balkonami francuskimi.

Oferta balustrad balkonowych Gobe.pl składa się na kilka typów przeznaczenia, sposobu montażu, miejsca zabudowy, technologii i rodzaju materiałów.

Zgromadzone doświadczenie, analiza szeregu sytuacji występujących u naszych klientów i nie tylko, wymusiła potrzebę opracowania skutecznej estetycznej w całym tego słowa znaczeniu technologi produkcji balustrad. Przybliżę kilka aspektów warunków technicznych, przepisów i uzgodnień które musimy uwzględnić decydując się na wybór balustrady do budynku mieszkalnego.

balustrady balkonowe na balkon po łuku
Balustrady balkonowe porady rodzaje przypadki


Montaż balustrad Gobe.pl banalnie prosty i sprawny

W trakcie budowy zgodnie z projektem mamy przewidziany balkon taki i taki, z grubsza wytypowaną formę balustrady cokolwiek to znaczy, jednak prawie zawsze brakuje zaprojektowanego w szczegółach sposoby zabudowy, mocowania precyzyjnego balustrady balkonowej czy innej. Co prawda takie niby drobiazgi można ustalać bezpośrednio z kierownikiem budowy, no i po problemie by się wydawało, jednak praktyka krajowego budownictwa jednorodzinnego wygląda z goła nieco inaczej.

Budowa domu praktycznie dobiega końca i dochodzimy do balustrad balkonowych. Musimy wybrać rodzaj formę balustrad, kontynuujemy poszukiwania wykonawców dla przewidzianej w projekcie lub ostatnia chwila żeby zapoznać się z tym co rynek ma nam do zaoferowania. Ostatni czas aby naszemu budynkowi nadać ostateczny charakter, tu spotykamy się z rożnymi oczekiwaniami klientów.

Nowoczesne balustrady schodowe model Gobe Galaxy 369
Balustrady schodowe w nowoczesnym stylu - przykłady Gobe
Barierka na schody - rozwiązania niemal dla każdej sytuacji

Jedna grupa oczekuje minimalnej prostej formy balustrad dla spełnienia swojej roli i funkcji tylko i wyłącznie, reszta praktycznie zdaje sobie sprawę że balustrada to w pewnym stopniu kropka nad i. Tu z doświadczenia widzimy że zapotrzebowanie na dopasowaną stylistykę balustrad ma znaczenie, ma duże znaczenie, oraz bardzo duże znaczenie. Poszukujących charakterystycznego wyjątkowego stylu czy formy nie brakuje, ok, ale jeszcze sposobu zabudowy do większości przypadków i sytuacji i pełny sukces gwarantowany. Te inspiracje pogodzenia wszystkich parametrów i trudności zmobilizowały nas do opracowania własnego systemu który zaradzi na takie potrzeby i spełni większość oczekiwań.

Tak, to system modułowy, dlaczego? Po co? Po krotce zalety, z ważniejszych - bezpieczeństwo czyli podstawowa rola do spełnienia przez balustradę, żeby tak było to materia stalowa, konstrukcje na bazie metalowych profili zamkniętych. Po drugie mocowanie musi spełniać wymagane oczekiwania, mocne stabilne gwarantujące niezawodność i wytrzymałość i też tak jest.

Przeważająca większość sytuacji to tradycyjna posadzka na płycie betonowej ocieplonej lub nie. Dlatego też przygotowane podstawy do montażu od góry mamy dwa rodzaje, stałe sztywne z reguły narożne. Stopy podstawy montażowe przy ścianie budynku są regulowane, celowość to wyregulować pion balustrady jednocześnie zniwelować upad posadzki przewidziany dla spadku i odpływu wody z balkonu.

Ponad to, montaż odbywa się za pomocą kotwy chemicznej i metalowych prętów gwintowanych, tak zwanych dwu gwintów. Bardzo duża wytrzymałość na obciążenie, poza tym wszystkie nawiercone otwory do montażu są wypełnione klejem kotwy chemicznej co całkowicie uszczelnia to co trzeba. Zaletą takiego systemu stopek regulowanych jest niwelacja wszelkich nierówności posadzki balkonu, można wówczas spokojnie wyregulować poręcz barierki na równym poziomie. Zwłaszcza kiedy zastosowanie ma przy montażu balustrady na nierównym starszym remontowanym budynku.

Balustrada barierka na okno francuskie
Balustrady na okna francuskie - przykłady Gobe

Balkoniki barierkia na okna francuskie

Balkonik na okno, popularne były od zawsze, spełniają swoja funkcje, brak balkonu ale za to więcej światła w pomieszczeniu. Możemy zabudować na rożnych typach ocieplenia budynku i elewacji. Jak wynika z praktyki budowlanej, odchodzimy od wyprowadzania konstrukcji metalowej bezpośrednio od muru. Powodem są mostki termiczne, za warstwą ocieplenia, skrapla się wilgoć. To niejednokrotnie stwarza warunki dla rozwoju miedzy murem a izolacją termiczną grzybów pleśni. Sposobem uniknięcia taki sytuacji jest odpowiedni montaż balustrady okna francuskiego. My to mamy, odpowiednio zaprojektowana konstrukcja nośna barierki, do minimum ogranicza mostki cieplne. Zapewnia podwójne kotwienie dla zwiększenia bezpieczeństwa w użytkowaniu. Zapraszamy na filmy w naszym kanale.

Przykładowy film o systemie montażu balustrady , na czym to polega Montaż systemu modułowego balustrady Gobe.pl

Balustrady balkonowe o nietypowym krztałcie, model Gobe 374
Montaż balustrady na nietypowej płycie balkonu Model 374 - więcej >>

Moduły balustrad przeznaczone na płyte balkonową, wnękę balkonową i schody

Sposób montażu na terakocie kafelkach, przed czy po kafelkowaniu? Generalnie balustradę montujemy na gotowej już posadzce, jest to najczęściej praktykowane i uzyskujemy wysoką estetykę, jednak należy prawidłowo wykonać układanie terakoty, to znaczy na krawędziach balkonu w miejscach pod stopki klej powinien w całości wypełniać przestrzeń pod kafelkami. Zapobiegnie to pękaniu kafelek podczas wiercenia, zalecamy przy samodzielnym montażu podejść do tematu spokojnie bez pośpiechu, przez terakotę przewiercamy się wiertłem palcowym otwornicą z diamentową posypką. Gwarantuje to dużą skuteczność i zaoszczędzimy czas.

Balustrady balkonowe model Gobe 375
Montaż balkonu na prostej płycie Model 375- więcej >>

Nowoczesne balustrady na schody zewnętrzne

System nie przewiduje mocowania do ścian budynku, nie jest to wymagane dla tego systemu, ma odpowiednią sztywność konstrukcji i spełnia normy wytrzymałości, również nie jest korzystne ze względu na nieszczelności elewacji za równo higroskopijnej jak i termicznej. System znakomicie sprawdza się w znacząco zdecydowanej większości przypadków montażowych, schody to zawsze sytuacja o wielowymiarowym aspekcie. Dość dowolne stopniowanie trepów, spoczynki i zakręty pod różnymi kontami, nie stanowi to dla nas żadnego problemu. Przysłowiowo prowadzimy za rękę przy pozyskaniu zdalnie wymaganych wymiarów i temat ogarniamy.

Balustrady balkonowe model Gobe 379
Balustrada barierka na schody zewnętrzne Model 379>>
>

Zabezpieczenie antykorozyjne balustrady w klasie premium, cynkowanie ogniowe, piaskowanie, malowanie proszkowe

Jak dotąd, najskuteczniejszą technologia zabezpieczenia konstrukcji balustrad metalowych, jest cynkowanie ogniowe i malowanie proszkowe. Niezwykle istotnym procesem dla przyczepności powłoki lakierniczej jest piaskowanie na ostro, czyli elektrokorundem. Daje to odpowiednią porowatą strukturę powierzchni na ocynku, to niezbędne żeby podczas zmiany temperatur. Kiedy metal kurczy się i rozszerza, farba musi pracować z metalem, poddawać na tyle elastycznie by nie przerwać powłoki. Tak przygotowane konstrukcje służą wiele lat bez uszczerbku technicznego i estetyki balustrad.

  • balustrady 369
  •  balustrady na deskach
  • balustrada tarasowa na belkach ryflowanych

Montaż balustrad balkonowych na drewnianej konstrukcji

Balustrady na drewniane balkony lub tarasy z powodzeniem uzupełniają architekturę obecną w naszym otoczeniu. Wypracowany w Gobe sposób montażu balustrad na drewnie uwzględnia doskonale i taką technologię z powodzeniem. Preferowany jest montaż głównie na grubszych stabilnych legarach przez pokrywające je deski. Odpowiednio długie wkręty do drewna zapewniają wytrzymałość i stabilizację barierek.

Zaznaczyć trzeba fakt, że balustrady to konstrukcje zawsze projektowane pod istniejące zastane sytuacje przy budynku. Rolą doświadczonego projektanta jest zapewnić bezpieczny montaż, w odpowiednich miejscach i we właściwy sposób.

>