Balustrady balkonowe tarasowe i na schody, barierki poręcze okna francuskie

nowoczesne balustrady tarasowe model Gobe 369 nowoczesne balustrady tarasowe model Gobe 375

Balustrady balkonowe nowoczesne

Balustrada na balkon w zabudowie do budynku jedno i wielo rodzinnego

nowoczesne balustrady na okno francuskie model Gobe 375 nowoczesne balustrady na okno francuskie model Gobe 369

Balustrady na schody zewnętrzne

Balustrady na schody wejściowe i na tarasowe

poręcze na schody model 380 nowoczesne balustrady tarasowe model Gobe 371

Balustrady metalowe modułowe

Moduły balustrad przeznaczone na płyte balkonową i wnękę

barierki pozoime balkonowe model Gobe 175 nowoczesne balustrady tarasowe model Gobe 374

Balustrady do samodzielnego montażu

Prosty estetyczny montaż również samodzelny

Balustrady Cynkowane malowane proszkowo Duplex

Zabezpieczenie antykorozyjne balustrady w klasie premium

balustrady balkonowe Gobe 379  balustrady proste poziome tarasowe  171

Balustrady bezpieczne

Normy i warunki zabudowy balustrady

Balustrady z profili poziomo i pionowo

nowoczesne balustrady pionowe model Gobe 200 nowoczesne balustrady pionowe model Gobe200

W przypadku zapotrzebowania na balustrady dla użytku publicznego i bezpieczeństwa małych dzieci balustrady mają pionowe szczebelki które utrudniają wspinanie, trudno tu zaszaleć z ambitną stylistyką, ogranicza nas prosta forma, skromna ale jak trzeba to trzeba.

Tarasy w zwartej zabudowie mieszkaniowej często wymagają osłony od zewnętrznych okoliczności, dla zapewnienia nieco intymności, tam sprawdzają się brierki o więkrzym zagęszczeniu profili, wykonujemy wówczas indywidualne projekty bazujące na stylistyce Gobe.pl. To nasza oferta która generuje osłonę w nieco atrakcyjniejszej formie modern design, jednocześnie spełnia wszystkie warunki bezpiecznego użytkowania całkowicie spełniając swoją rolę balustrady.

W takiego typu rozwiązaniach zwróćmy uwagę że na zabudowanym małym lub wąskim balkonie ograniczamy nieco dostęp naturalnego światła do pomieszczenia w budynku. Sposobem może być zastosowanie jaśniejszych kolorów wypełnienia, może większy być sam efekt psychologiczny niż wymiernie pomiarowy ale to już wartość dodana zupełnie gratis. W zakresie tego systemu modułowego oferujemy dwie wersje montażowe, do czoła balkonu i standardowo na posadzkę. Każdy typ i wersja systemu balustrady projektowany i wykonywany jest dla danej sytuacji i wymiaru.

Barierki typowe dla budownictwa mieszkaniowego zwane balustradami, z miejsca zabudowy rozróżniamy podstawowe balkonowe i schodowe, oraz coraz bardziej popularne zabudowy okna bez płyty czy podstawy balkonowej zwanymi oknami lub balkonami francuskimi. Oferta balustrad balkonowych Gobe.pl składa się na kilka typów przeznaczenia, sposobu montażu, miejsca zabudowy, technologii i rodzaju materiałów. Zgromadzone doświadczenie, analiza szeregu sytuacji występujących u naszych klientów i nie tylko, wymusiła potrzebę opracowania skutecznej estetycznej w całym tego słowa znaczeniu technologi produkcji balustrad.

Przybliżę kilka aspektów warunków technicznych, przepisów i uzgodnień które musimy uwzględnić decydując się na wybór balustrady do budynku mieszkalnego. Mianowicie, w trakcie budowy zgodnie z projektem mamy przewidziany balkon taki i taki, z grubsza wytypowaną formę balustrady cokolwiek to znaczy, jednak prawie zawsze brakuje zaprojektowanego w szczegółach sposoby zabudowy, mocowania precyzyjnego balustrady balkonowej czy innej. Co prawda takie niby drobiazgi można ustalać bezpośrednio z kierownikiem budowy, no i po problemie by się wydawało, jednak praktyka krajowego budownictwa jednorodzinnego wygląda z goła nieco inaczej. Budowa domu praktycznie dobiega końca i dochodzimy do balustrad balkonowych, musimy wybrać rodzaj formę balustrad, kontynuujemy poszukiwania wykonawców dla przewidzianej w projekcie lub ostatnia chwila żeby zapoznać się z tym co rynek ma nam do zaoferowania. Ostatni czas aby naszemu budynkowi nadać ostateczny charakter, tu spotykamy się z rożnymi oczekiwaniami klientów.

Jedna grupa oczekuje minimalnej prostej formy balustrad dla spełnienia swojej roli i funkcji tylko i wyłącznie, reszta praktycznie zdaje sobie sprawę że balustrada to w pewnym stopniu kropka nad i. Tu z doświadczenia widzimy że zapotrzebowanie na dopasowaną stylistykę balustrad ma znaczenie, ma duże znaczenie, oraz bardzo duże znaczenie. Poszukujących charakterystycznego wyjątkowego stylu czy formy nie brakuje, ok, ale jeszcze sposobu zabudowy do większości przypadków i sytuacji i pełny sukces gwarantowany. Te inspiracje pogodzenia wszystkich parametrów i trudności zmobilizowały nas do opracowania własnego systemu który zaradzi na takie potrzeby i spełni większość oczekiwań.

Tak, to system modułowy, dlaczego? Po co? Po krotce zalety, z ważniejszych - bezpieczeństwo czyli podstawowa rola do spełnienia przez balustradę, żeby tak było to materia stalowa, konstrukcje na bazie metalowych profili zamkniętych. Po drugie mocowanie musi spełniać wymagane oczekiwania, mocne stabilne gwarantujące niezawodność i wytrzymałość i też tak jest. Przeważająca większość sytuacji to tradycyjna posadzka na płycie betonowej ocieplonej lub nie, to też przygotowane podstawy do montażu od góry mamy dwa rodzaje, stałe sztywne z reguły narożne. Stopy podstawy montażowe przy ścianie budynku są regulowane, celowość to wyregulować pion balustrady jednocześnie zniwelować upad posadzki przewidziany dla spadku i odpływu wody z balkonu.

Ponad to montaż odbywa się za pomocą kotwy chemicznej i metalowych prętów gwintowanych, bardzo duża wytrzymałość na obciążenie, poza tym wszystkie nawiercone otwory do montażu są wypełnione klejem kotwy chemicznej co całkowicie uszczelnia to co trzeba. Zaletą takiego systemu stopek regulowanych jest niwelacja wszelkich nierówności posadzki balkonu, można wówczas spokojnie wyregulować poręcz barierki na równym poziomie, zwłaszcza kiedy zastosowanie ma przy montażu balustrady na starszym remontowanym budynku.

Przykładowy film o systemie montażu balustrady , na czym to polega Montaż systemu modułowego balustrady Gobe.pl

System nie przewiduje mocowania do ścian budynku, nie jest to wymagane dla tego systemu, ma odpowiednią sztywność konstrukcji i spełnia normy wytrzymałości, również nie jest korzystne ze względu na nieszczelności elewacji za równo higroskopijnej jak i termicznej. System znakomicie sprawdza się w znacząco zdecydowanej większości przypadków montażowych, rozwiązując wiele problemów miejscowych, również zdarzają się niekonwencjonalne posadzki pokrycia tarasowe z drewna czy kompozytów, spokojnie temat naszym systemem ogarniamy. Poniżej przykłady

balustrady tarasowe model 369 nowoczesne balustrady na deskach balustrada tarasowa na belkach ryflowanychSposób montażu na terakocie kafelkach, przed czy po kafelkowaniu? Generalnie balustradę montujemy na gotowej już posadzce, jest to najczęściej praktykowane i uzyskujemy wysoką estetykę, jednak należy prawidłowo wykonać układanie terakoty, to znaczy na krawędziach balkonu w miejscach pod stopki klej powinien w całości wypełniać przestrzeń pod kafelkami. Zapobiegnie to pękaniu kafelek podczas wiercenia, zalecamy przy samodzielnym montażu podejść do tematu spokojnie bez pośpiechu, przez terakotę przewiercamy się wiertłem palcowym otwornicą z diamentową posypką. Gwarantuje to dużą skuteczność i zaoszczędzimy czas.

Kolejna sytuacja gdzie przewidujemy montaż balustrady od czoła płyty balkonowej lub na ścianie garażu czy wykuszu. Wówczas musimy pamiętać w trakcie budowy o zaplanowaniu i odpowiednio przygotować miejsce gdzie przewidziany będzie montaż balustrady, `podstawa musi zagwarantować solidną bazę pod zakotwienie uchwytów balustrad. Jak widać na fotkach poniżej sytuacje bywają dość nietypowe, najczęściej jest to opracowanie projektu indywidualnego rozwiązania stosownie do sytuacji i koncepcji.