Planowanie - Projektowanie Nowoczesnego Ogrodzenia Gobe.pl

Wzory chronione prawem autorskim - własność Gobe.pl

Przykładowe rozwiązania na wykonanie ogrodzenia - płotu w oparciu o bloczki betonowe i inne.

Typowe i nietypowe sytuacje, przedstawiamy kilka wariantów możliwych ustawień ogrodzenia bram i furtek dla murowanych sytuacji. Pomogą zainspirować do zaplanowania Twojego własnego ogrodzenia frontowego, również balustrady na budynku. Typowo na słupkach stalowych znajdzesz Tutaj

Nowoczesne ogrodzenie model 369 53 Nowoczesne ogrodzenie model 374

Bloczki Modułowe

Koncepcje ogrodzenia można dostosować do systemu z betonu łupanego lub obecnie najpopularniejszego z bloczków modułowych z gładkiego betonu. Bardziej zaawansowane ale też kosztowne z betonu architektonicznego, pozostaje również możliwość wymurowania z tradycyjnej cegły klinkierowej i dowolnego materiału ostatecznie tynkowanego.

Pierwsza istotna porada przy planowaniu ogrodzenia z bloczków, żeby szerokości przewidziane na przęsła - panele, dostosować w przedziale 150-250cm, tak jak na to pozwalają wymiary pełnych bloczków, żeby ich nie przycinać, co by było kompletnym nieporozumieniem. W ten sposób uzyskujemy pełną estetykę dla oka a centymetrami które nam pozostają lub brakują uciekamy w szerokości bramy i furtki.

My spokojnie dostosujemy szerokość bramy furtki, a efekt przyjemnych dla oka proporcji będzie zachowany. Natomiast jeżeli z matematyki podziału na jednakowe szerokości przęsła nie da się uzyskać, wtedy na przykład jeden słupek poszerzamy (przykład poniżej) o jeden czy dwa bloczki. Kolejny sposób to jedno mniejsze lub większe w szerokości przęsło umieszczamy w najkorzystniejszym miejscu.

szkic zabudowy

panele ogrodzeniowe 374

Dostosowanie ogrodzenia do skrzynki energetycznej lub gazowej.

Nieskończoność form i możliwości a gdzie tam jeszcze przypadków, ograniczeniem albo i nie, jest tylko nasza fantazja. Opracujemy doradzimy optymalne rozwiązania nietypowych sytuacjach gdzie często występują np. skrzynki energetyczne lub gazowe. Można zabudować w bloczkach lub bez problemu dostosujemy przęsła do skrzynki. Opcja na skrzynkę pocztową również dostępna.

szkic przykład 6

W optymalny sposób przygotujemy Twoje założenie projektowe, prześlij prosty szkic względnie wymiarowany zarys ogrodzenia, ustawienia bramy, furtki i pozostałych elementów jak skrzynka gazowa czy elektryczna-biuro@gobe.pl sztab doświadczonych projektantów zadba o funkcjonalność i doskonałe rozwiązania sytuacji u Ciebie.

Nowoczesne ogrodzenie Nowoczesne ogrodzenie

Możliwe jest wykonanie zaawansowanej wizualizacji co ułatwia i pomaga dokonać wyboru przy nowej i więkrzej inwestycji, wyboru właściwego ogrodzenia z balustradami na budynku co nada otoczeniu ostateczny charakter. Konkretny przykład Tutaj

Brama i furtka Brama i furtka

Jesteśmy przy ogrodzeniu murowanym tynkowanym, w zasadzie nasze ogrodzenie z serii Galaxy można montować prawie wszędzie i na prawie wszystkim. Zwróćmy uwagę że przy bramach skrzydłowych uchylnych stosujemy Europejski estetyczny standard ukrywania zawiasów względem widoku od frontu.

W Każdej wersji ogrodzenia murowanego, niezależnie czy zastosujemy bramę przesuwną czy rozwieraną, należy poprowadzić okablowanie odpowiednie przewody już na etapie fundamentów i stawiania bloczków.

Uwzględniając zasilanie siłowników, fotokomórki oraz instalacje domofonu z otwieraniem zdalnie furtki, odpowiednio rozplanowane przyniesie same korzyści. W zależności od rodzaju bramy, prześlij szczegóły Twojej sytuacji podpowiemy jakie i jak przygotować instalacje elektryczną, sterowniczą.

Brama i furtka Brama i furtka

System otwarcia bramy w automatyce więcej niż 120 stopni

Po za estetyką zaletą jest otwieranie się skrzydeł ponad 90 i więcej stopni nawet do 130, przy zastosowaniu odpowiednich autorskich uchwytów mocowań siłowników na skrzydło bramy i słupek murowany. Odpowiednie ustawienia pozwalają automatyce funkcjonować z dużą sprawnością. Zawiasy ustawione i mocowane są w świetle wjazdu bramy przesunięte w kierunku posesji, cały układ dedykowanych zawiasów naszej produkcji, zapewnia z zastosowanymi uchwytami wysoką kulturę pracy automatyki bramowej bez przeciążeń.

Nowoczesne ogrodzenie Nowoczesne ogrodzenie

Montaż przęsła - panelu ogrodzenia na słupkach murowanych

Stosujemy zestaw 4 uchwytów na słupki murowane betonowe z kompletem śrub zaślepek nakrętek w kolorze przęsła. Brak gwintu na wpustach umożliwia swobodne przemieszczanie się w nawierconych otworach trzpieni, w trakcie zmiany temperatury otoczenia kiedy stal się kurczy i rozszerza. Nie powoduje to uszkodzeń słupków murowanych. Taki system jest niezbędny w naszym klimacie, w żadnym wypadku nie należy kleić czy też w inny sposób montować uchwyty przęsła na sztywno w ogrodzeniu murowanym.

Nowoczesne ogrodzenie Nowoczesne ogrodzenie

Mocowanie przęsła ogrodzeniowego panelu o wymiarach 196x90cm, to typowe światło otworu, najpopularniejsza wersja, szerokości bywają jeszcze o jeden bloczek więcej lub mniej. Na wysokość podobnie, stopniowane po jednym bloczku, do każdej takiej sytuacji mamy ofertę odpowiednich wymiarów. Dla nietypowych gabarytów również oferta wykonania pod wymiar.