Odjazdowe wjazdy ogrodzenia płoty model 374

System ogrodzeń nowoczesnych

Inspiracje koncepty

panele ogrodzeniowe 374 w systemie bloczków betonowych

Standard i na wymiar

Na rynku oferta modułowych systemów ogrodzeń jest bardzo bogata, obecnie systemy bloczków betonowych najpopularniejsze to wszelkie formy gładkiej powieszchni. Odskocznia od systemów bloczków betonowych łupanych podyktowana jest być może zmianą lub kolejnym etapem rozwoju architektury nowoczesnej, dworki jak i ogrodzenia kute mają lata świetności za sobą. Przedstawimy inspiracje zastosowania modelu 374 w kilku formach ogrodzenia, za równo w postaci wypełnienia do modułowych bloczków jak i formy płotu metalowego. W CENNIKU oferta na kilkanaście standardowych wymiarów do takiego systemu. Bloczki mogą mieć różne rozmiary dla tego jest również opcja produkcji elementów ogrodzenia pod wymiar.

Metalowy płot z wypełnieniem obrzeżamii pod przęsłami

Dostosowane wzory

Inspiracja na wykonanie metalowego ogrodzenia w formie płotu, jeden z systemów bardzo szybkiego montażu zabudowy, zyskuje mocno na popularności gdyż kilka zalet ma znaczenie, mianowicie to że sam wzór się prezentuje to skromnie przyznaje rację, ale do rzeczy, prostota montażu to jedno, za tym idzie poświęcony czas a czas roboczogodzin generuje koszty i wszystko jasne. Tanie w montażu i efekt kilkunastu metrów i więcej możliwy do wykonania jednego dnia bez zbędnych komplikacji. Można śmiało wykonać samemu z doraźną pomocą lub dla wygody zamówić ekipę, zgrabny estetyczny efekt w kilkanaście chwil licząc z przerwami.

Furtka bramka uliczka wysoka 374 wersja płot metalowy

Prezentowana wyżej koncepcja to ogrodzenie wysokie na 180 cm, klamki zamki montuje się za zwyczaj ne wysokości 100 cm od kostki chodnika. W przypadku kilku furtek bramek na posesji stosujemy system jednego kluczyka, wygoda bo jednym kluczykiem operujemy przy wejściu, zagrodzie śmietnikowej i na przykład przy wejściu do ogrodu. Co do podmurówek obrzeży lub płyt betonowych stosowanych typowo przy ogrodzeniach panelowych z siatki prętów. Każda opcja dozwolona, można zastosować każdy rodzaj. Po kolei, płyty deski betonowe z systemów panelowych są ok, jednak z czym się zmierzymy, jakość jest dwuznaczna, rzadko kiedy są barwione w masie. Gatunkowe są z regóły grubsze i ciężkie, dochodzą do 80kg wagi co wymaga wsparcia pomocy i operowanie słusznej wagi gabarytem. Ani wygodne jak i wiąże się z tym ewentualne docinanie, że jest konkretna długość ale kiedy chcemy zachować wysoką estetykę i proporcje przęseł ogrodzenia to przycinać musimy w każdym przypadku.

Szeregowe ogrodzenie panelowe

Typowe płyty betonowe można i za zwyczaj montuje się wsuwając do przymocowanych na słupkach ceowników, malowane w kolorze ogrodzenia, delikatnie poszeżają słupki. Kolejny przypadek to typowe obrzeża krawężniki stosowane przy układaniu kostki chodnikowej lub na podjazdach. Zaletą jest barwienie w masie, jakoścowo zdecydowanie super, no i występują w odcinkach metrowych, wiadomo operowanie jest zgrabniejsze, pod przęsłami metalowymi układa ustawia się na przygotowanym podłożu na półsuchym wilgotnym betonie, typowo jak obrzeża. Przycina do szerokości przęsła panelu, praca może nieco czsowa ale lżejsza i samodzielnie jednoosobowa. Efekty zdecydowanie atrakcyjniejsze, możliwości operacyno koncepcyjnych dużo więcej.

Uchwyty montażowe na wysokim ogrodzeniu

Jesteśmy przy montażu przęseł do słupków, jak widać na obrazku powyżej zgrabne niezależne uchwyty mocujące, ogromną zaletą tych mobilnych mocowań jest możliwość niezależnego ustawienia wysokości w pionie na słupku. To pozwala na dowolne stopniowanie przęseł ogrodzenia, kiedy mamy do czynienia z upadem terenu wzdłuż ogradzanej posesji. Sprawdzona i praktyczna metoda - technika montażu ogrodzenia polega na wykonaniu odwiertów pod słupki, w miejscach przewidzianych, wytyczonych zgodnie z załączonym projektem. Następnie montujemy uchwyty na słupkach stosownie uwzględniając rozmieszczenie i wysokości, kolejno mocujemy samo przęsło panel ogrodzeniowy do słupków. Ustawiamy w pionie zmontowany segment wsuwając słupki w przygotowane wcześniej otwory w gruncie, podpieramy od spodu na belkach położonych poziomo w poprzek przęsła na odpowiednią przewidzianą wysokość.

Widok na furtkę z przęsłami od posesji

Otwory pod betonowanie są oczywiście odpowiedniej głębokości zapewniając stabilność ogrodzenia i odporność na przemarzanie gruntu, tak wstawione przęsło praktycznie stoi samodzielnie w pionie, nie wymaga żadnego podpierania. Następne segmenty z przęsłami montujemy jak poprzednie, ustawiamy i gdy mamy komplet, korekta regulacji w pionie i poziomie, ogrodzenie stoi i możemy zasypywać przygotowanym pół mokrym betonem delikatnie ubijać kontrolując ustawienia pozycji słupka. Otwory pod słupkami wypełniamy betonem do odpowiedniej wysokości w zależności od planowanego uzupełnienia obrzeżami lub innym wypełnieniem.

Płot ogrodzenie w gruncie między obrzeżami ozdobne kruszywo

Alternatywą uzupełnieniem tego sposobu systemu jest ustawienie płotu stalowego między obrzeżami lub krawężnikami. Przestrzeń pod panelami wypełniamy ozdobnymi kamykami kruszywem, oczywiście odpowiednią warstwę i konieczni na agro włukninie. Zapewnia to blokowanie przerastania nieporządanych roślinek i trawy. Docenianą zaletą takiego rozwiązania jest wygoda przy koszeniu trawnika, ewentualnie coraz modniejsze aranżacje ogrodów w rozmaitych ozdobnych kamykach. Wyobraźnia nie zna ograniczeń.

Brama i furtka na słupkach murowanych w kolorze szarości

Jesteśmy przy ogrodzeniu murowanym tynkowanym, w zasadzie nasze ogrodzenie z serii Galaxy można montować prawie wszędzie i na prawie wszystkim. Zwróćmy uwagę że przy bramach skrzydłowych uchylnych stosujemy Europejski standard ukrywania zawiasów względem widoku od frontu. Po za estetyką zaletą jest otwieranie się skrzydeł ponad 90 i więcej stopni, również przy zastosowaniu odpowiednich naszych uchwytów mocowań w automatyce też ogarniamy.

Brama dwuskrzydłowa z automatyką Nice

Jak widać zawiasy ustawione mocowane są w świetle wjazdu bramy przesunięte w kierunku posesji, cały układ dedykowanych zawiasów naszej produkcji, zapewnia z zastosowanymi uchwytami siłowników wysoką kulturę pracy automatyki bramowej bez przeciążeń, zarazem kont otwarcia może osiągać nawet 130 stopni.

Brama dwuskrzydłowa zamknięta do stopera blokady

Przy każdej bramie dwuskrzydłowej z zastosowaniem napędu elektrycznego powinien być zamontowany odbój stoper, umiejscowiony z reguły na środku wjazdu pod spodem skrzydeł, szczelina przewidziana w granicach 4 - 5 centymetrów. Brama po zamknięciu dociska do stopera i pozostaje naprężona. Wymagane i niezbędne są fotokomórki, nowoczesne zawierają już w sobie ostrzegawcze lampki LED, przy murowaniu musimy pamiętać o przygotowaniu i wprowadzeniuprzewodów za równo sterowniczych do fotokomórek, obsługi domofonu, kasety z elektro zamkiem furtki i zasilania siłowników automatyki bramowej.

Frontowe ogrodzenie tynkowane z panelami stalowymi

Same ogrodzenia frontowe tynkowane murujemy z czego się da, poglądowo i słusznie przecież się zatynkuje, można i styropianem dołożyć zacierką wyrównać i będzie. Ok, wygoda i efekt murowany jedynie pamiętajmy żeby planując na słupkach bramę skrzydłową i furtkę, żeby z grubościamyropianu nie przesadzać, dla solidności mocowania zawiasów uwzględnić trzeba.

Panel Galaxy premium 374 w ogrodzeniu z bloczków Jońca

Mocowanie przęsła ogrodzeniowego panelu w wymiarach 196x90 model Galaxy 374, to typowe standardowe światło otworu, najpopularniejsza wersja, szerokości bywają jeszcze o jeden bloczek więcej lub mniej. Na wysokość podobnie, stopniowane po jednym bloczku, do każdej takiej sytuacji mamy ofertę wymiarowych standardów CENNIK Dla nietypowych również oferta wykonania pod wymiar. Widoczne uchwyty mocujące przęsła nie są kotwione na sztywno w murkach, zapewniają wtedy swobodne rozprężanie stali w czasie zmiany temperatur zimą i latem. Ten system chroni przed uszkodzeniami słupki z bloczków inne murowane.