Płot metalowy porady praktyczne montaż przydatne info

Wzory chronione prawem autorskim - własność Gobe.pl

Uchwyty montażowe na wysokim ogrodzeniu

Montaż przęsła panelu ogrodzenia na słupkach metalowych

Jesteśmy przy montażu przęseł do słupków, jak widać na obrazku powyżej zgrabne niezależne uchwyty mocujące, ogromną zaletą tych mobilnych mocowań jest możliwość niezależnego ustawienia wysokości w pionie na słupku. To pozwala na dowolne stopniowanie przęseł ogrodzenia, kiedy mamy do czynienia z upadem terenu wzdłuż ogradzanej posesji.

Dla wszystkich sytuacji montażowych produkujemy własne autorskie rozwiązania sprawdzone w praktyce akcesoria. Więcej >> AKCESORIA MONTAŻOWE

Płot montaż Płot stopniowanie

Sprawdzona i praktyczna metoda - technika montażu ogrodzenia polega na wykonaniu odwiertów pod słupki, w miejscach przewidzianych, wytyczonych zgodnie z załączonym projektem. Następnie montujemy uchwyty na słupkach stosownie uwzględniając rozmieszczenie i wysokości, kolejno mocujemy samo przęsło panel ogrodzeniowy do słupków. Ustawiamy w pionie zmontowany segment wsuwając słupki w przygotowane wcześniej otwory w gruncie, podpieramy od spodu na belkach położonych poziomo w poprzek przęsła na odpowiednią przewidzianą wysokość.

Nowoczesne ogrodzenie nowoczesne ogrodzenie

Podobnie montaż bramy dwuskrzydłowej rozwieranej, przygotowujemy odpowiednio głębokie otwory pod słupki stalowe, wkręcamy regulowane zawiasy do słupków, ustawiamy skrzydła bramy na podporach drewnianych, wkładamy słupek do otworu i mocujemy pierwsze skrzydło do zawiasów. Adekwatnie montujemy drugie skrzydło zachowując odpowiednia szczelinę na złączeniu obu skrzydeł. Poziomowanie, pionowanie i betonowanie. Pamiętać należy żeby w słupkach wprowadzone było już okablowanie do siłowników i fotokomórek automatyki bramy, jak i uwzględniając domofon.

Nowoczesne ogrodzenie Nowoczesne ogrodzenie

W naszym systemie są przygotowane odpowiednio otwory, fotokomórki sa przewidziane do montażu na słupkach od strony frontu a nie w swietle wjazdu, nowoczesne typu SLIM DTM zawierają już w sobie ostrzegawcze lampki LED, i skrętną głowicę, w klasie niezawodności są super. Uwzględniamy również przy ustawieniu bramy taką metodą że same skrzydła po zwolnieniu z podpór opadną minimalnie 2 - 3 milimetry względem słupków.

Przy każdej bramie dwuskrzydłowej z zastosowaniem napędu elektrycznego powinien być zamontowany odbój stoper, umiejscowiony z reguły na środku wjazdu pod spodem skrzydeł, szczelina przewidziana w granicach 4 - 5 centymetrów. Brama po zamknięciu dociska do stopera i pozostaje naprężona.

Metalowy płot z wypełnieniem obrzeżamii pod przęsłami

Stosujemy jeden z systemów bardzo szybkiego montażu metalowego ogrodzenia czyli generalnie płotu. Mianowicie to że sam wzór się prezentuje to skromnie przyznaje rację, ale do rzeczy, prostota montażu to jedno, za tym idzie poświęcony czas a czas roboczogodzin generuje koszty i wszystko jasne. Efekt zamontowania kilkunastu metrów i więcej możliwy do wykonania jednego dnia bez zbędnych komplikacji, zgrabny estetyczny kilkanaście chwil licząc z przerwami.

Furtka bramka uliczka wysoka 374 wersja płot metalowy

Prezentowana wyżej koncepcja to ogrodzenie wysokie na 180 cm, klamki zamki montuje się za zwyczaj na wysokości 100 cm od kostki chodnika. W przypadku kilku furtek bramek na posesji stosujemy system jednego kluczyka, wygoda bo jednym kluczykiem operujemy przy wejściu, zagrodzie śmietnikowej i na przykład przy wejściu do ogrodu. Co do podmurówek obrzeży lub płyt betonowych stosowanych typowo przy ogrodzeniach panelowych z siatki prętów. Każda opcja dozwolona, można zastosować każdy rodzaj. Po kolei, płyty deski betonowe z systemów panelowych są ok, jednak z czym się zmierzymy, jakość jest dwuznaczna, rzadko kiedy są barwione w masie. Gatunkowe są z reguły grubsze i ciężkie, często są słusznej wagi co wymaga wsparcia pomocy. Ani wygodne jak i wiąże się z tym ewentualne docinanie, że jest konkretna długość ale kiedy chcemy zachować wysoką estetykę i proporcje przęseł ogrodzenia to przycinać musimy w każdym przypadku.

Szeregowe ogrodzenie panelowe

Typowe płyty betonowe można i za zwyczaj montuje się wsuwając do przymocowanych na słupkach ceowników, malowane w kolorze ogrodzenia, delikatnie poszerzają słupki. Kolejny coraz bardziej popularny przypadek to typowe obrzeża krawężniki stosowane przy układaniu kostki chodnikowej lub na podjazdach. Zaletą jest barwienie w masie, jakościowo zdecydowanie super, no i występują w odcinkach metrowych lub 80cm. Operowanie jest zgrabniejsze, pod przęsłami metalowymi układa ustawia się na przygotowanym podłożu na półsuchym wilgotnym betonie, typowo jak obrzeża. Przycina do szerokości przęsła panelu, praca może nieco czasowa ale lżejsza i samodzielnie jedna osoba doskonale sobie radzi. Efekty zdecydowanie atrakcyjniejsze, możliwości operacyj-no koncepcyjnych dużo więcej.

Nowoczesne ogrodzenie Nowoczesne ogrodzenie

Otwory pod betonowanie są oczywiście odpowiedniej głębokości zapewniając stabilność ogrodzenia i odporność na przemarzanie gruntu, tak wstawione przęsło praktycznie stoi samodzielnie w pionie, nie wymaga żadnego podpierania. Następne segmenty z przęsłami montujemy jak poprzednie, ustawiamy i gdy mamy komplet, korekta regulacji w pionie i poziomie, ogrodzenie stoi i możemy zasypywać przygotowanym pół mokrym betonem delikatnie ubijać kontrolując ustawienia pozycji słupka. Otwory pod słupkami wypełniamy betonem do odpowiedniej wysokości w zależności od planowanego uzupełnienia obrzeżami lub innym wypełnieniem.

Montaż słupków ogrodzenia panelowego na podmurówce

Nowoczesne ogrodzenie Nowoczesne ogrodzenie

Sprawny montaż na różnego rodzaju podłożu betonowym, mogą być to typowe wylewane z betonu podmurówki, murki z bloczków czy cegły. Standardowo przy nowo budowanych ogrodzeniach popularne obecnie są bloczki betonowe proste typu pustak, które zalewane betonem przykrywa się daszkiem płaskim. To popularna technologia stosowana na podmurówkę do której nasze słupki maja przygotowane podstawę do montażu przez daszek odpowiednimi kotwami. Podstawy słupków z profili 60x40 mm występują w trzech wersjach do zastosowania jako skrajny na koniec murku, narożny i między panelami ogrodzenia w biegu prostym. Stosowne słupki dla furtek i innych nietypowych przypadków.

Doskonałe rozwiązania zamiast podmurówki

Nowoczesne ogrodzenie Nowoczesne ogrodzenie

Zastosowanie obrzeżny do układania kostki lub krawężników po obu stronach płotu, a wewnątrz wypełnienie na Agro włókninie ozdobnym kamieniem kruszywem cieszy się coraz większym uznaniem i polarnością. To zarazem ekonomiczne i estetyczne rozwiązanie które nie wymaga wylania z betonu czy też murowania podmurówki, a główna zaletą i najważniejszą jest praktyczność i komfort przy koszeniu przylegającego trawnika.

Docenia to każdy bohater ogrodu zajmując się pielęgnacją trawnika, takie rozwiązanie nie powoduje problemu z prowadzeniem kosiarki obok czy bezpośrednio po krawężniku czy obrzeżu.