logo firmy Gobe na tle BRAMY

Bramy

Bramy wjazdowe na posesję do firmy instytucji

Bramy przesuwne w systemie modułowym

Bramy uchylne skrzydłowe inne

Bramy wymiary ceny koncepty

Wybieramy bramę wjazdową

Przedstawiamy kilka przykładów koncepcji na nowoczesną bramę w klasie premium, oferta bram skrzydłowych i przesuwnych, bramy standardowo wyposażone w kompletny zestaw montażowy, zawiasy regulowane a bramy przesuwne z całym układem jezdnym. W naszej ofercie również automatyka bramowa NICE.

Nowoczesna brama dwuskrzydłowa z charakterem nowoczesnego stylu 369-1
Grafika bramy metalowej furtka i słupki bramowe
Bramy 369 Parametry - Przykłady - Przypadki

Standardy wymiarowe wysokości bramy wjazdowej

Bramy wykonujemy standardowo w kilku wysokościach, Wymiary opracowaliśmy do najpopularniejszych wjazdów murowanych w różnych systemach z bloczków betonowych, oraz montowanych bezpośrednio w gruncie na słupkach stalowych. Szerokości bram dopasowane do indywidualnej sytuacji i również w najpopularniejszych standardach, przedział wysokości od 80cm do 180cm, inne na zapytanie

 brama wjazdowa skrzydłowa słupki metalowe i furtka szkic modelu 375-1
 brama skrzydłowa model 375-2 w bardzo nowoczesnym stylu
Bramy 375 Parametry - Przykłady - Przypadki

Zdalne sterowanie otwieraniem bramy

Wszytkie bramy jeden pilot

Wsparcie w przygotowaniu instalacji pod automatykę i sterowanie, możliwe sterowanie jednym pilotem kilku bram w tym garażowej co niewątpliwie upraszcza życiei nie wozimy się z kilkoma pilotami.

bramy panelowe skrzydłowe z ukośnym motywem wzoru i furtka  model 374-13
Nowoczesna ocynkowana brama skrzydłowa model w grafice na słupkach stalowych 374-2
Bramy 374 Parametry - Przykłady - Przypadki

Założenia wytyczne przy planowaniu bramy

Sprawdzone praktyczne zastosowania, wygoda w urzytkowaniu, przemyślane rozwiązania i sprawne systemy. Dzwoń, pisz, pytaj, udzielimy wsparcia, porady i dobre słowo zawsze gratis.

 brama stalowa skrzydłowa ze wzorem po środku igrek model 373-1
Brama dwuskrzydłowa w nowoczesnym wydaniu model 373-2
Bramy 373 Parametry - Przykłady - Przypadki
Nowoczesna brama skrzydłowa malowana proszkowo model 380-1
Nowoczesna brama skrzydłowa panelowa symetryczna model 380-2
Bramy 380 Parametry - Przykłady - Przypadki
Nowoczesna brama rozwierna model 379-1
Nowoczesna brama uchylana skrzydłowa model 379-2
Bramy 379 Parametry - Przykłady - Przypadki
Nowoczesna brama uchylna model 371-1
Nowoczesna brama skrzydłowa rozwierana model 371-2
Bramy 371 Parametry - Przykłady - Przypadki

Wybieramy bramy w kilku aspektach

Bramy przesuwne - zalety i mankamenty

Przedstawię obiektywnie wszelkie racje kiedy i gdzie decydujemy się na rodzaj bramy przesuwnej uchylnej czy innego sposobu działania, bez stronniczego nacisku i propozycji. Pominiemy wyliczanie wad i zalet bram tych czy innych, omówimy po prosty cechy każdej z wyżej przedstawionych.

Mianowicie zacznijmy od bramy przesuwnej przesuwanej suwanej jak to zazwyczaj jest nazywana, rozróżniamy generalnie gdzieś sześć podstawowych typów, gdzie prym w naszym klimacie wiodą bramy przesuwne samonośne . Zbudowane na profilu pół otwartym w którego wnętrzu przemieszczają się rolki wózki nośne, dźwigają cały ciężar bramy w tak zwanej przeciw wadze kiedy jest zamknięta. Zabudowa tego typu bramy wymaga dodatkowego fundamentu po prawej lub lewej stronie światła wjazdu przewidzianego na montaż wózków z rolkami i napędu. Przestrzeń pod bramą na wjeździe jest wolna od instalacji stopera czy odbojni, którego wymaga brama skrzydłowa uchylna, umożliwia ogarnianie sytuacji kiedy wjazd na posesję mamy pod górkę. Ponadto co jest największym atutem zabudowana liniowo wzdłóż ogrodzenia, pozostawia wolną przestrzeń na podjeździe wewnątrz posesji. Statystycznie rzecz biorąc wśród naszych klientów jest to czynnik decydujący o wyborze właśnie tego typu bramy.

Wymagane miejsce i okoliczności inne, wiadomo że brama ma mało atrakcyjny ogon zwany przeciw wagą co wydłuża o jakieś 30% cały gabaryt szerokości wjazdu. Niezbędne jest miejsce dla jej otwarcia, również zachowanie poziomu jest naturalne dla komfortu pracy napędu. Co do szeroko dyskutowanego wymiaru ogona, wiemy że Polak potrafi, wszelkie kombinacje ze skracaniem przeciw wagi to strzelanie sobie w kolano, im mniej tym gorzej im więcej tym lepiej ale też nie przesadzajmy. Długość przeciw wagi nie przelicza się statystycznie tylko do szerokości samego wjazdu, bierzemy przede wszystkim pod uwagę parametry gabarytu, wagę i wysokość. W naszym osobistym przypadku produkujemy bramy przesuwne w systemie modułowym, gdzie stosujemy odpowiednio kilka profili nośnych i kilka rodzai wózków stosownie do wagi gabarytu. Generalnie bramy przesuwne samonośne muszą być odpowiednio zaprojektowane i zbudowane na bardzo dobrej jakość komponentach, na to warto zwracać uwagę. Popularne profile jezdne i wszelkie słabej jakości wózki i rolki są często przyczyną awaryjności po większym czy mniejszym czasie użytkowania, kiedy mamy do czynienia ze znaczącymi ciężarami decydujące znaczenie ma twardość użytych podstawowych elementów czyli szyny nośnej i rolek. Napęd dla bramy nie stanowi przeszkody, dobierany jest do wagi gabarytu.

Zachowanie bramy przesuwnej zimą, tu kilka cech może być problematycznych w czasie większych opadów śniegu czy też w sytuacji kiedy mamy odwilż a potem znaczne przymrozki brama może się nie otworzyć, lepiej w skrajnych sytuacjach pogodowych pozostawić na noc otwartą to rano spokojnie wyjedziemy do pracy. Trochę więcej miejsc do odśnieżania bo musimy odśnieyżć na całej długości zamknięcia i otwierania się bramy przesuwnej. Dbać i konserwować trzeba wszystko co mechaniczne i każdy rodzaj bramy, przesuwna wymaga tego szczególnie.

Bramy przesuwne bez przeciw wagi

To najczęściej bramy poruszające się na rolkach bezpośrednio po prowadzeniu liniowym zabudowanym na podłożu w świetle wjazdu. Ten typ jest minimalnie tylko wydłużony od szerokości wiazdu dla zabudowania prowadzenia w pionie i napędu. Słabym atutem jest sprawność w naszym klimacie z wiadomych względów które pominę, część zwolenników wspomaga się ogrzewaniem podjazdu co pomaga, jednak kiedy dla przykładu posesja znajduje się w rejonie braku drogi, powiedzmy w dobrym standardzie to na kołach przywozimy drobiny z drogi które gromadzone przy prowadzeniu rolek nastarczają jednak problemów. Komfort użytkowania tego typu bramy to za mocne słowo, pochodzi z krajów ciepłych i tam się sprawdzają lepiej pod względem mrozów, natomiast liście i kruszywo z dróg jest wszędzie.

Bramy teleskopowe przesuwne

Do tej grupy zaliczymy bramy przesuwne skonstruowane i funkcjonujące na zasadzie teleskopu. Jest kilka wynalazków przy bramach samonośnych opartych na zasuwaniu się trzech i więcej modułów jeden za drugi, stosowane w przypadkach gdzie nie ma miejsca na otwarcie się bramy z przeciw wagą. Podobna zasada działania jest w przypadku bramy na rolkach i prowadzeniu liniowym, zastosowane prze różne przeniesienia napędu, z zastosowaniem linek stalowych. Komplikuje to zdecydowanie mechanikę bramy co sprzyja awaryjności i wymaga szczególnego zaangażowania w bieżącą konserwację i przeglądy techniczne. Sprawność bramy teleskopowej przesuwnej najbardziej uzależniona jest od jakości wykonania i zastosowanych komponentów eksploatacyjnych.

Mocni w te klocki są nasi południowi sąsiedzi, krajowych też nie brakuje, różnią się rozwiązaniami i dedykowane są tylko do sytuacji na posesji lecz ich popularność nie jest duża ale może być jedynym słusznym rozwiązaniem.

Bramy dwu i jednoskrzydłowe uchylne

Skrzydłówki to najprostsze i mało skomplikowane konstrukcje więc wygrywają każdy wyścig cenowo ekonomiczny, za równo koszty konstrukcji jak i ekonomia montażu w tej grupie zbiera wszystkie puchary. Mało skomplikowane konstrukcje generują mniejsze pozostałe koszty, jednak automatyka bramowa składa się z kilku elementów i tu jest koszt nieco większy. Po za tym że są trudności przy ogarniamniu podjazdów do garażu po upadku, jednak spotykamy kilka bardziej lub mniej skutecznych rozwiązań z podnoszącymi zawiasami. Tak czy inaczej bramy dwuskrzydłowe zabierają cenne miejsce na podjeździe, wydaje się to być naj mniej atrakcyjna cecha typowa dla tej grupy bram, sprawność zimowa na wysokim poziomie, zawsze się otworzy, odśnieżać trzeba wszytkie, dbać jak o rower, posmarujesz pojedziesz dłużej i dalej.

Bramy skrzydłowe harmonijkowe

Temat charakteryzuje dość duża awaryjność, opinia własna po wykonaniu kilkunastu bram z zastosowaniem opatentowanych obcych systemów do bram harmonijkowych. Może są sukcesy i niezawodne systemy, jednak jeżeli decydujesz się na takie rozwiązanie to wydaje się konieczna jest opinia kilkuletniego bezstronnego użytkownika takiego rozwiązania czy systemu.

Montaż bramy na słupkach murowanych

Zawiasy bramy na murowanych słupkach

O czym bewzględnie należy pamiętać planując bramy

Słupki murowane koniecznie muszą być za zbrojone z fundamentem, nie należy wyprowadzać jakichkolwiek uchwytów w trakcie murowania - budowy ogrodzenia, wszystkie akcesoria zapewniamy do kompletnego montażu do każdej niemal wersji i sytuacji na posesji.

Planowana automatyka napędu bramy wymaga przygotowania i poprowadzenia przewodów elektrycznych w trakcie murowania słupków i ogrodzenia. Odpowiednio przygotowanie miejsca na zabudowę centralki zasilająco sterującej do której doprowadzamy przewody zasilające i sterujące z budynku.

Zarówno domofon czy videodomofon wymaga odpowiedniego umiejscowienia i przygotowania instalacji która będzie mogła sterować bramą i zwalniać blokadę furtki z budynku.

Dostarczamy stosowny projekt przykładowy jak ogarnąć przygotowanie takiej instalacji, jakie przewody zastosować i gdzie.

Montaż bramy skrzydłowej na słupkach stalowych

Podobna sytuacja, słupki w opcji przygotowania pod automatykę nowoczesnej bramy dostarczane są z otworami dla przeciągnięcia odpowiednich przewodów. Zwłaszcza należy pamiętać że w bramach skrzydłowych gdzie ramiona siłowników są ruchome, zastosowane przewody muszą być bezwzględnie typu linka, muszą być elastyczne, można również zastosować w odpowiedniej otulinie silikonowej.

Praktyczne porady

Okablowanie przeprowadzane w gruncie i murkach prowadzimy w peszlach ochronnych, przewody zasilające są odseparowane od sterowniczych, prowadzimy je w oddzielnych peszlach, wprowadzamy do słupków stalowych przed montażem w otworze. Gdy już słupki stalowe betonujemy w przygotowanych wcześniej otworach, okablowanie pod wjazdem zabezpieczamy odpowiednio w bruzdach przed uszkodzeniem.

Ceny bramy

Ceny dostępne na aukcjach w naszym sklepie na allegro, przykładowe wymiary z przpożądkowanymi cenami stosownie do wymiaru gabarytu bramy i rodzaju.

Wyceny indywidualne do sytuacji miejscoweo przypadku pisz dzwońpytaj, wiele przypadków jest nietypowych, bez obaw coś zaradzimy doradzimy, do prawie każdej sytuacji.