Katalog Bram wjazdowych skrzydłowych i przesuwnych

  Bramy wjazdowe skrzydłowe i przesuwne Gobe 369
Bramy skrzydłowe przesuwne wjazdowe na posesję

Wzory chronione prawem autorskim - własność Gobe

Fascynuje nas technologia i Design

Kilka przykładów koncepcji na nowoczesną bramę w klasie premium, oferta bram skrzydłowych i przesuwnych, bramy standardowo wyposażone w kompletny zestaw montażowy. Zawiasy regulowane a bramy przesuwne z całym układem jezdnym. W naszej ofercie również uchwyty do automatyki bramowej NICE.

Standardy wymiarowe wysokości bramy wjazdowej

Bramy wykonujemy standardowo w kilku wysokościach. Wymiary opracowaliśmy do najpopularniejszych wjazdów murowanych w różnych systemach z bloczków betonowych.

Dla modułowych gładkich typu Joniec, Drewbet czy Kostbet oraz bloczków typu betonu łupanego, oraz pozostałych producentów.

Bramy skrzydłowe na słupkach stalowych, montowanych bezpośrednio w gruncie przedział wysokości od 80cm do 180cm. Szerokości bram dopasowane do indywidualnej sytuacji i również w najpopularniejszych standardach, generalnie szyte na miarę. Wykonujemy inne nietypowe wymiary bram w wersji jednoskrzydłowej lub dwuskrzydłowej uchylnej, sytuacje wymiarów bram na zapytanie.

Zdalne sterowanie otwieraniem bramy

Wsparcie w przygotowaniu instalacji pod automatykę i sterowanie, możliwe sterowanie jednym pilotem kilku bram w tym garażowej co niewątpliwie upraszcza życie i nie wozimy się z kilkoma pilotami.

Sprawdzone praktyczne zastosowania, wygoda w użytkowaniu, przemyślane rozwiązania i sprawne systemy. W klasycznym przypadku jak już brama garażowa z napędem w automatyce jest zainstalowana, spokojnie można zabudować dodatkową radiolinie z typu bramy wjazdowej.

Dzwoń, pisz, pytaj, udzielimy wsparcia, porady i dobre słowo zawsze gratis. Rozwiązania praktyczne oparte na ogromnym doświadczeniu w wielu realizowanych przypadkach, będą bardzo pomocne.


Wybieramy bramy w kilku aspektach

Przedstawię obiektywnie wszelkie racje kiedy i gdzie decydujemy się na rodzaj bramy przesuwnej uchylnej czy innego sposobu działania, bez stronniczego nacisku i propozycji.

Pominiemy wyliczanie wad i zalet bram tych czy innych, omówimy po prosty cechy każdej z wyżej przedstawionych.

Brama skrzydłowa rozwierana czy przesuwna?

To jest pytanie które musimy sobie postawić orientując się na sytuację przy wjeździe na posesję. Dwuskrzydłowa jest zdecydowanie ekonomiczna względem przesuwnej, ta druga pozwala zyskać miejsce na podjeździe przed garażem. Natomiast wymaga długiego wybiegu przy otwarciu.


O czym bezwzględnie należy pamiętać planując bramę

Słupki murowane koniecznie muszą być za zbrojone z fundamentem, nie należy wyprowadzać jakichkolwiek uchwytów w trakcie murowania - budowy ogrodzenia, wszystkie akcesoria zapewniamy do kompletnego montażu do każdej niemal wersji i sytuacji na posesji. Dostarczamy stosowny projekt przykładowy jak ogarnąć przygotowanie takiej instalacji, jakie przewody zastosować.

Planowana automatyka napędu bramy wymaga przygotowania i poprowadzenia przewodów elektrycznych w trakcie murowania słupków i ogrodzenia. Odpowiednio przygotowanie miejsca na zabudowę centralki zasilająco sterującej do której doprowadzamy przewody zasilające i sterujące z budynku.

Zarówno domofon czy videodomofon wymaga odpowiedniego umiejscowienia i przygotowania instalacji która będzie mogła sterować bramą i zwalniać blokadę furtki z budynku.

Brama panelowa o mniejszych szczelinach
Bramy skrzydłowe przesuwne wjazdowe Galaxy 380


Montaż bramy skrzydłowej na słupkach stalowych

Słupki w opcji przygotowania pod automatykę nowoczesnej bramy dostarczane są z otworami dla przeciągnięcia odpowiednich przewodów. Zwłaszcza należy pamiętać że w bramach skrzydłowych gdzie ramiona siłowników są ruchome.

Zastosowane przewody muszą być bezwzględnie typu linka, muszą być elastyczne. Dodatkowo warto zaopatrzyć się w odpowiednie osłonki na ruchome przewody.

Najlepiej typowo samochodowe karbowane, bardzo dobrze się sprawują w naszym klimacie. Można również zastosować w odpowiedniej otulinie silikonowej.

 Brama uchylna elementy skośne model Galaxy 371
Bramy skrzydłowe przesuwne wjazdowe Galaxy 371Bramy dwu i jednoskrzydłowe uchylne rozwierane

Skrzydłówki to najprostsze i mało skomplikowane konstrukcje więc są atrakcyjne cenowo. Za równo koszty konstrukcji jak i ekonomia montażu w tej grupie jest optymalna. Mało skomplikowane generują mniejsze pozostałe koszty, jednak automatyka bramowa składa się z kilku elementów i tu jest koszt nieco większy.

Po za tym że są trudności przy ogarnianiu podjazdów do garażu po ukosie pod górkę, jednak spotykamy kilka bardziej lub mniej skutecznych rozwiązań z podnoszącymi zawiasami.

Sprawność zimowa na wysokim poziomie, zawsze się otworzy, odśnieżać trzeba wszystkie, dbać jak o rower, posmarujesz pojedziesz dłużej i dalej.
Poniżej stylistyka o delikatniejszych subtelnych formach wypełnienia

Bramy przesuwne - zalety i mankamenty

Mianowicie zacznijmy od bramy przesuwnej przesuwanej suwanej, rozróżniamy generalnie gdzieś sześć podstawowych typów, gdzie prym w naszym klimacie wiodą bramy przesuwne samonośne . Zbudowane na profilu pół otwartym w którego wnętrzu przemieszczają się rolki wózki nośne, dźwigają cały ciężar bramy w tak zwanej przeciw wadze kiedy jest zamknięta. Zabudowa tego typu bramy wymaga dodatkowego fundamentu po prawej lub lewej stronie światła wjazdu przewidzianego na montaż wózków z rolkami i napędu. Brama taka umożliwia ogarnianie sytuacji kiedy wjazd na posesję mamy pod górkę. Ponadto co jest największym atutem zabudowana liniowo wzdłóż ogrodzenia, pozostawia wolną przestrzeń na podjeździe wewnątrz posesji. Często to czynnik decydujący o wyborze właśnie tego typu bramy.

Brama uchylna dwuskrzydłowa model 376
Bramy skrzydłowe przesuwne wjazdowe Galaxy 376

Brama przesuwna ma ogon zwany przeciw wagą co wydłuża o jakieś 30% cały gabaryt szerokości wjazdu. Niezbędne jest miejsce dla jej otwarcia, również zachowanie poziomu jest naturalne dla komfortu pracy napędu. Nie zalecane jest wszelkie kombinacje ze skracaniem przeciw wagi, im mniej tym gorzej im więcej tym lepiej ale też nie przesadzajmy. Długość przeciw wagi nie przelicza się statystycznie tylko do szerokości samego wjazdu, bierzemy przede wszystkim pod uwagę parametry gabarytu, wagę i wysokość. W naszym osobistym przypadku produkujemy bramy przesuwne w systemie modułowym, gdzie stosujemy odpowiednio kilka profili nośnych i kilka rodzai wózków stosownie do wagi gabarytu.

Brama z delikatnym wypełnieniem panelowa
Bramy skrzydłowe przesuwne wjazdowe Galaxy 377

Generalnie bramy przesuwne samonośne muszą być odpowiednio zaprojektowane i zbudowane na bardzo dobrej jakość komponentach, na to warto zwracać uwagę. Popularne profile jezdne i wszelkie słabej jakości wózki i rolki są często przyczyną awaryjności po większym czy mniejszym czasie użytkowania, kiedy mamy do czynienia ze znaczącymi ciężarami decydujące znaczenie ma twardość użytych podstawowych elementów czyli szyny nośnej i rolek. Napęd dla bramy nie stanowi przeszkody, dobierany jest do wagi gabarytu.

Nowoczesna brama z gęstym wypełnieniem panelowa
Bramy skrzydłowe przesuwne wjazdowe Galaxy 373

Częstym przypadkiem jest sytuacja gdzie przy otwarciu bramy przesuwnej, przeciw waga zachodzi na światło otwarcia furtki czy to wejściowej czy też do boksu śmietnikowego. Temat prozaiczny w praktyce gdzie w przypadku wjazdu na posesję bramą nie korzystamy z wejścia furtką zazwyczaj, niby nie ma konfliktu. Jednak zdecydowanie trzeba się w takim przypadku zabezpieczyć blokadą napędu bramy. Każdy siłownik i automatyka bramy wyposażona jest w wyłącznik bezpieczeństwa, pod który należy zainstalować czujnik otwarcia furtki. W razie otwarcia nie przewidzianego furtki blokuje ruch mechaniczny bramy. Najlepiej w takiej sytuacji i co do warunków pracy niezawodne są czujniki indukcyjne, sprawdzają się we wszystkich warunkach atmosferycznych, nie blokują się przy niskich temperaturach jak to bywa z wyłącznikami czy czujnikami mechanicznymi.

Nowoczesna brama panelowa ze skośnym motywem
Bramy skrzydłowe przesuwne wjazdowe Galaxy 368

Zachowanie bramy przesuwnej zimą, tu kilka cech może być problematycznych w czasie większych opadów śniegu czy też w sytuacji kiedy mamy odwilż a potem znaczne przymrozki brama może się nie otworzyć, lepiej w skrajnych sytuacjach pogodowych pozostawić na noc otwartą to rano spokojnie wyjedziemy do pracy. Trochę więcej miejsc do odśnieżania bo musimy odśnieyżć na całej długości zamknięcia i otwierania się bramy przesuwnej. Dbać i konserwować trzeba wszystko co mechaniczne i każdy rodzaj bramy, przesuwna wymaga tego szczególnie.